Teatterit ja konsertit
Yhteyshenkilö:
Ritva Korhonen
puh. 040 749 1933
korhorit@outlook.com
Osallistumismaksut maksetaan tilille:
FI47 5091 0320 1717 46
Käytä maksaessasi viitenumeroa 0123.

Lue tarkemmat tiedot tapahtumakalenterista!!
------------------------
Tampereen työväen teatteri la 18.10., Helene
Tampereen työväen teatteriin varattu 30 lippua esitykseen Helene la 18.10 klo 13 näytökseen.
Hinta 85 euroa. Maksu suoritettava 10.9. mennessä tilille FI47 5091 0320 1717 46, käytä viitettä 0123.
Lisätietoa lähtöaikataulusta ym. myöhemmin.
Lisätietoa ja ilmoittautumiset Ritvalle, puh 040 749 1933 tai korhorit@outlook.com
RAKKAUDELLA, JORMA JA HELENA,
KANGASALA- TALOSSA TI 11.11.2025 KLO 19.00
HINTA N. 65€. SIS. PÄÄSYLIPUN, VÄLIAIKATARJOILUN JA BUSSIKULJETUKSEN.
30 PÄÄSYLIPPUA ENNAKKOVARATTU!
Yhteyshenkilö: Ritva Korhonen, puh. 040 749 1933 korhorit@outlook.com
Jorma Uotisen ja Helena Lindgrenin tulkintoja rakkaudesta
Lauluja vuosien varrelta, yksin ja yhdessä. Jorma Uotisen ja Helena Lingrenin uuden konserttikokonaisuuden teema on rakkaus kaikessa moninaisuudessaan: rakastuminen, rakkauden arki, rakkauden menetys, kaipuu yksin ja yhdessä.
Intensiivisen konsertin laulut kertovat taiteilijoiden eri elämänvaiheista, rakkaudesta, ystävyydestä, kaipuusta, elämästä, heistä itsestään.
Jorma Uotisen tumma, samettinen ääni ja karismaattinen tulkinta tuo kappaleisiin ainutlaatuisen ulottuvuuden ja välittää vahvan, mutta silti herkän elämyksen.
Helena Lindgrenin sensuelli ääni taipuu niin jazziin, elokuvamusiikkiin, tangoon, lattareihin kuin discoon ja poppiinkin.
Trio Avecin säestyksellä konsertissa kuullaan mm. seuraavia kappaleita:
Rakkaustarina, Dance me to the end of love, Avaa sydämesi mulle, Etkö uskalla mua rakastaa,Puhu hiljaa rakkaudesta, Hymne a l’amor, Rakkauden jälkeen, Kielletyt leikit, Caroso, Where the wild roses grow
Kokoonpano
Solistit Jorma Uotinen ja Helena Lingren
Trio Avec: Petri Ikkelä, harmonikka ja bandoneon, Ilkka Joronen, piano, Helena Plathan, sello
Esityksen kesto on n. 2 tuntia, sisältäen väliajan.
- RAKKAUDELLA.docx1 MB